İstanbul içinde Halı yıkama yılın belirli periyotlarında yapılan bir temizlik işlemidir. Günlük kullanılan, ayaklarımızın yere bastığı gerçeği düşünülürse en çok mikrop kapan ve kirlenme alanı yüksek olan ürün halılardır. Halılar, içlerinde taşıdığı malzemeden dolayı tozu hapsetme, kirliliği göstermeme gibi durumlara sahip olabilir.

Fakat gözle görmediğimiz kadar fazla mikrop barındırır ki bunu da ancak halı yıkama işlemi profesyonel kişilerce yıkanıp evinize veya iş yerinize geldikten sonra anlayabilirsiniz. Halı yıkama işlemlerinde halılar çeşitli işlemlerden geçmektedir. Öncelikle halılarınız adresinizden alınarak yıkanmak üzere  istanbul halı yıkama firmasına getirilir. Sonrasında toz alma işlemlerinden geçirilerek yine günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan ekipmanlar sayesinde tozu ve kiri süpürülen makinalarla yıkama aşmasına getirilen halılar, yıkama işlemlerine geçmeyi bekler.

Yıkanmadan evvel herhangi bir leke varsa lekenin durumuna göre ilaçlama işlemi yapılarak belirli bir zaman bekletilir. Ardından halılarınız temizlenmek üzere köpüklü sularla özel deterjanlarla yıkama evresine geçer. Halılarınız için önemli olan kirin halının tüm yüzeyinden arınmış olmasıdır.

Sağlık ve hijyene verilen önem en çok halı yıkama işlemleri sırasında devreye girmelidir. Halı yıkama aşamalarında halıların tozu alınır, yıkanır, durulanır, kurulama evresine geçilir ve en son paketleme işlemleri yapılarak halı adrese teslim etmek üzere yola çıkar. Bir halının temizliği kirin dibe batmaması, kirin tüm yüzeyden arınmasıdır. Bu yüzden güven duyulan yerlerle çalışılarak halılarınızı temizlik altına alabilirsiniz.

Kategoriler: Yaşam